3 rzeczy, o których musisz pamiętać przed wzięciem kredytu

3 rzeczy, o których musisz pamiętać przed wzięciem kredytu

15 kwietnia, 2021 0 przez Redakcja

Ilość uzyskanych kredytów z roku na rok się zwiększa. Tym samym coraz więcej Polek i Polaków jest zadłużonych. I nie ma w tym nic złego. Dzięki kredytom możemy kupić mieszkanie, samochód, lub pozwolić sobie na wymarzone wakacje. Niestety rzadko się kończy na jednym kredycie. Podjęcie pochopnej decyzji  powoduje, że możemy wpaść w spiralę zadłużenia, gdzie jeden kredyt ciągnie za sobą drugi. Co zrobić żeby takiej sytuacji uniknąć? Zobacz o czym musisz pamiętać przed wzięciem kredytu.

Wylicz swój budżet 

Podstawowy błąd jaki jest popełniany, to nie wyliczenie swojego budżetu domowego. Dzięki kredytom stać nas na kupno mieszkania, nowego samochodu lub są ratunkiem w ciężkiej sytuacji finansowej. Jednak  musimy pamiętać o tym, że kredyt będziemy musieli spłacić. Niby bardzo oczywista rzecz, a jednak zdarza się nam o niej zapomnieć. Dlatego zanim zdecydujesz się na podpisanie dokumentów kredytowych, dokładnie oblicz swój budżet domowy. Sprawdź, czy miesięczna rata kredytu nie będzie dla ciebie zbyt obciążająca oraz czy całkowita kwota spłaty jest opłacalna. Na kredyt musi cię być stać. Tylko tym sposobem unikniesz zaciągania nowych kredytów na spłatę tych starszych, a tym samym nie wpadniesz w spiralę zadłużenia. 

Nie podejmuj decyzji pochopnie

Najgorsze co możesz zrobić to pochopnie podjąć decyzję w sprawie zaciągnięcia kredytu. Zanim zdecydujesz się na jakąś ofertę, sprawdź przynajmniej kilka konkurencyjnych. Jeśli nie jesteś pewien, czy dana oferta jest korzystna, to zdecyduj się na pomoc specjalistów. Profesjonaliści ze Spłata Pożyczek PL przeanalizują różne oferty i wybiorą tę, która będzie dla ciebie najlepsza. Decydując się na kredyt warto skorzystać z pomocy osób doświadczonych. Dzięki ich wiedzy nie natkniemy się na niekorzystne oferty i unikniemy wynikających z nich problemów. 

Przeanalizuj ofertę 

Nim zdecydujesz się na konkretną ofertę kredytu, dokładnie ją przeanalizuj. Określ kwotę całkowitą kredytu oraz zorientuj się jaki jest maksymalny termin spłaty. Pamiętaj, że wysokość raty ustalana jest przede wszystkim na podstawie długości okresu spłaty. Drugim bardzo ważnym elementem jest analiza tak zwanych “drobnych druczków”. Tym sposobem unikniesz zaskoczenia związanego z ukrytymi opłatami. Zanim podpiszesz konkretną ofertę zapoznaj się z wszystkimi dodatkowymi opłatami. Najczęściej dotyczą one ubezpieczenia oraz  opłat związanych z rozpatrzeniem wniosku kredytowego. Jeśli jakiś zapis jest dla ciebie niezrozumiały, to nie bój się zadawać pytań. To w końcu ty zostaniesz z kredytem do spłacania, a nie bank.