3 powody, dla których każda firma powinna podjąć współpracę z profesjonalną ekipą sprzątającą

3 powody, dla których każda firma powinna podjąć współpracę z profesjonalną ekipą sprzątającą

16 marca, 2024 0 przez Natalia

Drażni Cię to, że czystość w Twoim biurze pozostawia wiele do życzenia, ale z drugiej strony niezbyt chcesz angażować własnych pracowników do tego zadania? Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą. Przekonaj się, dlaczego jest to najlepsza opcja dla Twojego biznesu!

Współpracą z firmą sprzątającą jest tańsza niż tworzenie etatu dla osoby sprzątającej

Firmy wciąż często decydują się na zatrudnienie własnych pracowników do sprzątania. To rozwiązanie ma pewne zalety, ale musisz pamiętać, że wiąże się z koniecznością dopełnienia licznych formalności związanych z ich umową czy chociażby ubezpieczeniem. Poza tym osoba sprzątająca nie będzie samodzielnie zamawiać środków czystości czy niezbędnych akcesoriów, czy też sama siebie kontrolować, dlatego musi to robić właściciel firmy. W przypadku współpracy z firmą sprzątającą mającą w ofercie sprzątanie biur Wrocław tych obowiązków jest dużo mniej. Najważniejsze jest jednak to, że zazwyczaj tańszym rozwiązaniem okazuje się współpraca z firmą sprzątającą, co wynika z tego, że jedynym kosztem jest usługa.

Wybór profesjonalnej ekipy sprzątającej to większa elastyczność

Decydując się na zatrudnienie pracownika na umowę, należy respektować kodeks pracy i przestrzegać ustalonych w umowie zasad. Wybierając firmę sprzątającą, można liczyć na większą elastyczność. Gdy osoba sprzątająca nie będzie wypełniała swoich obowiązków z należytą starannością, problemu nie stanowi okres wypowiedzenia. 

Równie ważne jest też to, że firma sprzątająca może w pełni dopasować harmonogram prac do sposobu funkcjonowania Twojego biznesu. Zadba o to, aby pracownicy odpowiedzialni za czystość nie przeszkadzali osobom zatrudnionym w biurze. Prace mogą odbywać się dopiero pod koniec pracy bądź nawet po zamknięciu biura. Możliwe jest dostosowanie także częstotliwości sprzątania – może się ono odbywać codziennie, raz w tygodniu lub kilka razy w tygodniu.

Personel sprzątający korzysta z wysokiej jakości produktów i sprzętu

Znaczenie ma także to, że pracownicy zatrudnieni w firmie sprzątającej posiadają dostęp do wielu specjalistycznych narzędzi i produktów czyszczących. Są to profesjonalne środki, które nie są ogólnodostępne na sklepowych półkach. Cechują się znacznie większą skutecznością, więc nie ma zabrudzeń, których polecana firma sprzątająca nie byłaby w stanie usunąć. Co więcej, korzysta ona nie tylko ze skutecznych środków czyszczących, ale również takich, które są bezpieczne dla użytkowników i środowiska.