Na czym polega dropshipping?

Na czym polega dropshipping?

29 kwietnia, 2021 0 przez Redakcja

W ciągu ostatnich kilku lat dropshipping to termin, który zaczął pojawiać się coraz częściej w Internecie, prasie i telewizji. Nawet, jeśli ktoś niezbyt interesował się dotychczas handlem i prowadzeniem własnego biznesu, są spore szanse, że niejednokrotnie na tę frazę natrafił.

Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, ponieważ nie bez powodu o dropshippingu jest tak głośno – dla wielu osób może się on okazać doskonałą szansą na założenie własnego biznesu przy minimalnej inwestycji. Tak więc, czym dokładnie jest dropshipping? Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Czym jest dropshipping?

Angielskie słowo „dropshipping” może sugerować, że jest to jakiś bardzo skomplikowany czy nietypowy proces, ale w rzeczywistości jest to po prostu bardzo ciekawy i coraz łatwiejszy do realizacji model biznesowy. Działa on na tej zasadzie, że ciężar dystrybucji towarów i ich przechowywania przenoszony jest ze sprzedawcy na dostawcę.

Właściciel sklepu internetowego zajmuje się jedynie zbieraniem zamówień, tworzeniem i aktualizowaniem strony internetowej, reklamą witryny i tym podobnymi aspektami. Nie musi natomiast sam przechowywać towaru (i w związku z tym wynajmować przestrzeni magazynowej) ani go wysyłać, dzięki czemu może oszczędzić potencjalnie sporo czasu i pieniędzy.

Dropshipping jest bardzo popularny zwłaszcza wśród początkujących przedsiębiorców, którzy nie mają miejsca na magazynowanie towarów lub środków na zakup ich wstępnej partii – jednak nie tylko. Z tego rozwiązania korzysta też sporo większych sklepów, ponieważ jest ono po prostu bardzo wygodne i wydajne, zwłaszcza, jeśli korzysta się z usług sprawdzonych dostawców, którzy zapewniają wysoką jakość produktów, a także szybko i skutecznie wysyłają przesyłki.

Więcej informacji na temat wad i zalet dropshippingu, a także liczne poradniki dla osób, które chcą zacząć prowadzić tego typu działalność, można znaleźć pod adresem www.drop-shipping.pl/. W obecnych czasach istnieje na szczęście wiele gotowych narzędzi i wtyczek do systemów zarządzania treścią, które pozwalają na łatwe zintegrowanie dropshippingu ze swoją stroną internetową.

Czy wszystkie towary nadają się do dropshippingu?

Dropshipping to elastyczny model, który pozwala na wygodne handlowanie niemal każdym rodzajem produktów. Żeby jednak osiągnąć sukces, warto poświęcić chwilę, aby dobrać sprzedawane towary tak, aby gwarantowały jak najwyższy zysk. Dobrą opcją są przede wszystkim towary, na które jest w danej chwili duży popyt, ale jednocześnie zazwyczaj klienci ich nie zwracają.

Może nas na przykład korcić, aby otworzyć sklep z ubraniami, ale z oczywistych względów sporo osób takie towary zwraca po ich przymierzeniu. Jest to o tyle problematyczne, że dostawca może takiego zwrotu po prostu nie zaakceptować. Dużo zależy tutaj od ustalonych z daną hurtownią warunków współpracy.