Ile bierze doradca finansowy za załatwienie kredytu?

Ile bierze doradca finansowy za załatwienie kredytu?

31 maja, 2022 0 przez Redakcja

Znalezienie atrakcyjnej oferty kredytu nie należy do najprostszych zadań. Wymaga nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim czasu, o który w obecnych czasach jest coraz trudniej. Zamiast więc tracić swój cenny czas na bezskuteczne poszukiwanie najlepszej oferty kredytu, lepiej od razu udać się do doświadczonego eksperta. To właśnie doradca finansowy pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu, dzięki której nie przepłacisz.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z pomocy takiego eksperta i ile kosztuje jego pomoc? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Kim jest doradca finansowy?

Doradca finansowy to osoba, który pomaga znaleźć atrakcyjną ofertę kredytu dopasowaną do Twoich potrzeb oraz oczekiwań. Osoba ta pracuje niezależnie od instytucji finansowych, a jej zadaniem jest przede wszystkim przekazanie swojemu klientowi merytorycznej i zrozumiałej wiedzy związanej z majątkiem.

Doradca finansowy najczęściej doradza osobom, planującym wzięcie kredytu. Warto korzystać z jego pomocy, ponieważ rzetelnie analizuje dostępne oferty na rynku i na podstawie Twojej sytuacji finansowej wskazuje najlepsze, możliwe rozwiązania, np. kredyty. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko swój czas, a także minimalizujesz ryzyko zaciągnięcia niekorzystnego kredytu.

Doradca finansowy vs doradca kredytowy

Podobnie brzmiące nazwy zawodów – doradca finansowy i doradca kredytowy – nie powinny być przez Ciebie traktowane jednakowo. Mimo podobieństwa w nazewnictwie są to podobne, ale nie tożsame zawody.

Doradca kredytowy zajmuje się przede wszystkim kredytami i pożyczkami, jest związany z konkretną instytucją finansową (jednym lub kilkoma bankami), której produkty stara się polecać osobom, które się do niego zgłaszają. Robi to dlatego, ponieważ otrzymuje prowizję od banku za każdego nowego klienta. Jeśli więc zależy Ci na rzetelnej i obiektywnej opinii i poleceniu kredytu, dobrym pomysłem jest zgłoszenie się do doradcy kredytowego, którego firma pracuje nie z jednym bankiem, a z wszystkimi dostępnymi placówkami lub niezależnego doradcy finansowego, który nie jest zależny od żadnego banku.

Ile bierze doradca finansowy za pomoc w znalezieniu kredytu?

Doradca finansowy również otrzymuje wynagrodzenie jako prowizję od banku, na który Cię ostatecznie nakieruje. Warto jednak wiedzieć, że z uwagi na brak związania z jakąkolwiek instytucją (bankiem) osoba ta nie kieruje się swoim zyskiem, a wyłącznie Twoim dobrem. Za pomoc w znalezieniu atrakcyjnej oferty kredytu doradca finansowy otrzymuje niewielką,  zazwyczaj kilkuprocentową, liczoną od wysokości kredytu prowizję od banku, z którym nie jest związany żadną umową.

Taka osoba nie będzie zatem zwracała uwagi na konkretny bank, ponieważ i tak otrzyma swoją kilkuprocentową prowizję od banku – bez względu na to, która będzie to instytucja.