Budka akustyczna – nowoczesny sposób na urozmaicenie biura

Budka akustyczna – nowoczesny sposób na urozmaicenie biura

21 czerwca, 2022 0 przez Redakcja

Biurka, fotele, komputery – to podstawowe elementy, które każdy zapewne w pierwszej kolejności skojarzy ze współczesnym biurem. To jednak tak naprawdę tylko czubek góry lodowej tego, co obecnie w przestrzeniach biurowych się pojawia. Firmy starają się urozmaicić miejsca pracy, tak, aby były zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i wygodne dla pracowników.

Jednym z elementów wyposażenia biur, o którym być może nie każdy słyszał, a z którym zdecydowanie warto bliżej się zapoznać, są budki akustyczne. Te nietuzinkowe mini-pomieszczenia spełniają różne role i wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa działające w różnorodnych branżach. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Czy budki akustyczne naprawdę działają?

„Rdzeniem” budek akustycznych do biur jest rama, wykonywana z reguły z solidnego aluminium, zapewniającego stabilność i bezpieczeństwo całej konstrukcji. Uzupełnia się ją panelami akustycznymi i winylowymi. Dodatkowo, w przypadku zastosowania elementów przeszklonych, szkło zostaje pokryte specjalną folią akustyczną.

Panele i folia akustyczna zapewniają po pierwsze wyciszenie dźwięków dochodzących z zewnątrz, a po drugie ograniczają wydostawanie się dźwięków na zewnątrz. W praktyce oznacza to, że podczas wypoczynku czy rozmów nie będą przeszkadzać stukanie w klawisze i inne hałasy typowe dla przestrzeni biurowych. Ponadto będzie można bez stresu i nerwów prowadzić konwersacje, które niekoniecznie chcielibyśmy, aby inne osoby w biurze mogły usłyszeć.

Budki akustyczne można spersonalizować

Bez wątpienia każda firma może mieć inne wymagania i potrzeby, dlatego budka akustyczna do biura jest dostępna w różnych wersjach. Nie ma problemu, żeby spersonalizować chociażby jej rozmiar.

Niektóre przedsiębiorstwa będą chciały postawić na niewielką budkę dla 1-2 osób, do rozmów w cztery oczy czy sposobu na chwilową przerwę od biurowego zgiełku. Innym będzie zależało na miejscu dla spokojnej pracy w większej grupie, więc wybiorą budkę mogącą pomieścić do 6 osób.

Poza rozmiarem można dostosować także między innymi stopień przeszklenia ścianek budki, a także kolory rzeczonych ścianek. Ponadto umieszczenie na nich logo firmy znakomicie urozmaici biuro.

Możliwość konfigurowania wyglądu budki sprawia, że będzie ona doskonale pasowała do praktycznie każdej przestrzeni biurowej, niezależnie od stylu i barw aktualnego wystroju. Jeśli chodzi o wyposażenie, to tutaj również istnieje duże pole do popisu: można uzupełnić budkę m.in. wygodnymi fotelami lub sofami, stolikami i stołami, monitorami oraz innego rodzaju sprzętem elektronicznym.