Łyżka z mieszadłem do betonu

Łyżka z mieszadłem do betonu

22 listopada, 2019 0 przez Redakcja

Możliwość samodzielnego przygotowywania betonu na placu budowy, to bardzo korzystne rozwiązanie. W tym celu trzeba jednak posiadać odpowiednie wyposażenie dla firmy. W wielu przypadkach, wykorzystywane w tym celu są tradycyjne betoniarki, aczkolwiek charakteryzują się one stosunkowo ograniczoną pojemnością. W przypadku kiedy zapotrzebowanie jest większe, koniecznością będzie wykorzystanie innego sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem jest zaś łyżka z mieszadłem do betonu, montowana na ładowarce kołowej. Warto więc przyjrzeć się możliwościom oraz zaletom łyżki z mieszadłem, gdyż może się okazać, iż w naszej firmie będzie to sprzęt podnoszący jakość i szybkość realizacji poszczególnych usług.

Czy łyżka z mieszadłem do betonu jest dla każdej firmy?

Jest to chyba podstawowe pytanie, które powinien zadać sobie każdy właściciel firmy budowlanej. Otóż w tym przypadku, nie jest to narzędzie dla każdej firmy. Niektórym firmom w zupełności wystarczy zwykła betoniarka. Aby się przekonać, czy łyżka z mieszalnikiem będzie dla naszej formy dobrą inwestycją należy przeanalizować kilka kwestii. Przede wszystkim należy sprawdzić, jak przedstawia się zapotrzebowanie na beton w ostatnich miesiącach. Jeśli nie jest ono zbyt wysokie, to inwestycja w łyżkę z mieszadłem do betonu, może się okazać zupełnie niepotrzebna.

Generalnie można tutaj powiedzieć, iż tego typu łyżka będzie przeznaczona dla firm, które praktycznie każdego dnia wykorzystują beton w stosunkowo sporych ilościach. Oczywiście Priam musi także posiadać co najmniej mini ładowarkę. W przypadku mini ładowarek będziemy mogli wykorzystać łyżkę o pojemności około 250 litrów. Jest to stosunkowo spora ilość betonu, która pozwoli na efektywną pracę w wielu przypadkach.

Reasumując, mieszalnik do betonu będzie przydatny w firmach zajmujących się na przykład brukarstwem, budową ogrodzeń, budową linii wodociągowych i kanalizacyjnych. W firmach zajmujących się budownictwem drogowym. Pozostałe firmy budowlane, w zasadzie bezproblemowo powinny poradzić sobie stosując standardową betoniarkę, lub korzystając z usług betoniarni.

Zakup łyżki z mieszalnikiem do betonu.

Aby dokonać zakupu właściwie dobranej łyżki z mieszadłem do betonu, koniecznością będzie wizyta u autoryzowanego przedstawiciela producenta. Pozwoli nam to skutecznie dopasować łyżkę do posiadanej ładowarki. Taki dobór jest tutaj bowiem najważniejszy. Każda łyżka z mieszadłem charakteryzuje się swoimi parametrami technicznymi, co tez determinuje do jakiej będzie przeznaczona ładowarki. Łyżki największe, o pojemności do 1000 litrów, będą przeznaczone do ładowarek największych. W przypadku mini ładowarek zaś, będziemy mogli zainstalować łyżki o pojemności maksymalnie do 250 litrów. Zastosowanie większej byłoby zupełnie nie na miejscu, bowiem siła maszyny jest zbyt niska. Zbyt niska jest także masa własna ładowarki, aby była ona w stanie utrzymać łyżkę wypełnioną betonem.