Co wpływa na cenę lawety?

Co wpływa na cenę lawety?

21 listopada, 2019 0 przez Redakcja

Cena lawety za kilometr

Twój samochód uległ awarii i zastanawiasz się, ile kosztuje laweta za kilometr? Cena takiej usługi nie musi być tak duża, jak mogłoby się wydawać i zależy ona od wielu różnych czynników.

Co wpływa na cenę lawety?

Na to, ile będziemy musieli zapłacić za przewiezienie naszego auta na lawecie, wpływ ma wiele czynników. Istotna jest między innymi masa auta i firma, po którą zadzwonimy. Każda pomoc drogowa ma ustalone indywidualne stawki i w zależności od miasta, w których znajduje się ich siedziba, ceny mogą być mniejsze lub też większe. Istotne jest też miejsce, w którym doszło do unieruchomienia samochodu. Jeśli potrzebujemy pomocy na autostradzie lub za granicą, to koszt usługi będzie odpowiednio wyższy niż w przypadku, gdybyśmy potrzebowali pomocy w mieście. Jeśli potrzebujesz lawety za granicą i nie chcesz za nią przepłacać, to zdecyduj się na pomoc Polskiej firmy. Pomoc drogowa Hamburg pomoże Ci w trudnej sytuacji i zaproponuje atrakcyjną cenę. Cena jaką zapłacimy za lawetę jest także uzależniona od tego, ile kilometrów będzie ona musiała do nas pokonać i jak daleko będzie musiała nas zawieźć.

Cena lawety za kilometr

Większość firm, które świadczą usługi z zakresu transportowania samochodów na lawecie, rozlicza się ze swoimi klientami za każdy pokonany kilometr. Koszt przejechanego kilometra waha się zazwyczaj w granicach od złotówki, do dwóch złotych. W przypadku, gdy laweta musi przewieźć auto przez kilkaset kilometrów cena za kilometr może być nieco niższa.

Cena przewiezienia auta na lawecie z centrum miasta do mechanika, nie powinna być raczej szokująco duża. Dopiero w przypadku przewożenia auta między miastami, a nawet krajami musimy być gotowi na wyższe kwoty. Pomoc drogowa Hamburg przewiezie Twoje auto z Niemczech do Polski w najlepszej cenie za kilometr.

Nie zawsze potrzebna jest laweta

W przypadku, gdy nie doszło do kolizji, a przyczyną zatrzymania się auta jest drobna usterka może okazać się, że transportowanie auta na lawecie do mechanika nie będzie konieczne. Wystarczy, że wezwiesz pomoc drogową na miejsce postoju, a ona zajmie się naprawą Twojego auta na miejscu. Koszt takiej usługi będzie niższy niż laweta, a po wszystkim będziesz mógł ruszyć w dalszą trasę. Warto również skorzystać z usług pomocy drogowej w momencie, gdy skończyło Ci się paliwo, a w pobliżu nie ma żadnej stacji paliw. Pomoc drogowa zajmuje się nie tylko holowaniem ale także usługami warsztatowymi i pomocą przy drobnych usterkach na miejscu zdarzenia.