Czy warto połączyć salon z jadalnią? Podpowiadamy, jaki mebel połączy te dwie strefy.

Czy warto połączyć salon z jadalnią? Podpowiadamy, jaki mebel połączy te dwie strefy.

30 grudnia, 2018 0 przez Redakcja

Salon, niezależnie od tego, czy znajduje się w domu, czy w niewielkim pod względem metrażu mieszkaniu, stanowi ważne pomieszczenie, w którym toczy się życie codzienne i towarzyskie. Czy salon to dobre miejsce na wydzielenie przestrzeni jadalnianej? Jak połączyć strefę wypoczynkową z jadalnianą, a jak je oddzielić?

Czy warto połączyć salon z jadalnią?

Salon to wnętrze wielofunkcyjne, najczęściej łączące funkcje pokoju dziennego z jadalnią, czyli miejscem konsumpcji posiłków oraz spotkań towarzyskich. Salonowa jadalnia może stanowić serce domu. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest aranżacja kącika jadalnianego możliwie najbliżej kuchni. Połączenie salonu z jadalnią ma naprawdę wiele zalet. Wśród nich jest możliwość przebywania ze sobą wszystkich domowników, a także gości w jednym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy ktoś z nich w tym samym czasie oddaje się słodkiemu lenistwu na kanapie, czy zjada przysmaki ze stołu. 

Mebel łączący lub dzielący różne strefy w salonie

Głównym bohaterem aranżacji salonu połączonego z jadalnią jest oczywiście stół https://www.meble.pl/meble/stoly/. Współczesne formy tego mebla pozwalają na dopasowanie tego mebla bez względu na wymiary przestrzeni, co sprawia, że nawet w małym salonie znajdzie się miejsce na jadalnię. Bez problemu znajdziemy niewielkie, rozkładane stoły, których wymiary przed rozłożeniem nie przekraczają wymiarów ławy, bez której jeszcze do niedawna nie mógł się obyć niemal każdy pokój gościnny w mieszkaniu. Mały stół po rozłożeniu zamienia się w pełni funkcjonalny mebel, który zdoła pomieścić nawet 8 osób, a do tego zachowuje atrakcyjny wygląd. Dziś już nie ma konieczności pójścia na kompromisy w kwestii wyboru stołu. Co więcej, możliwość zakupu dużego stołu z opcją rozkładania eliminuje konieczność łączenia kilku stołów z okazji ucztowania najważniejszych wydarzeń. Współcześnie stół to bardzo praktyczny mebel, a do tego posiadający szerokie walory estetyczne i designerskie. Stół może być elementem spajającym styl części wypoczynkowej salonu ze strefą jadalnianą albo może wyraźnie oddzielać obie te części.

Jadalnia i gabinet w salonie

Pójdźmy o krok dalej. Stół w salonie może służyć nie tylko w celu konsumpcji posiłków. Pasjonaci popularnych hobby, takich jak gry planszowe, składanie modeli, układanie puzzli, docenią ustawienie stołu w salonie. Co więcej, stół w salonie może służyć jako inny mebel, pełnić rolę biurka. Jeśli w mieszkaniu brakuje miejsca na gabinet lub nie ma potrzeby, by wydzielać do pracy osobnego pomieszczenia, salon z jadalnianym stołem z powodzeniem zamieni się w biuro.