Co jest potrzebne do stworzenia układu tankowania adblue?

Co jest potrzebne do stworzenia układu tankowania adblue?

22 czerwca, 2021 0 przez Redakcja

 

Adblue to czynnik, który można spotkać w coraz większej liczbie nowoczesnych aut z silnikiem diesla. Czynnik ten wpływa na ograniczenie emisyjności pojazdu i pomaga w zadbaniu o środowisko w odpowiedni sposób. Nie dziwi zatem fakt, że wzrost popularności czynnika prowadzi do tego, że wiele warsztatów samochodowych postanawia się zająć jego uzupełnianiem. Może to być dobry sposób na rozszerzenie swojej działalności i dotarcie do większego grona klientów. Prezentujemy w jaki sposób zbudować układ tankowania adblue i co będzie niezbędne. Dzięki nam dowiesz się jak rozszerzyć usługi swojego warsztatu i móc docierać do większej grupy potencjalnych odbiorców. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wartościowymi informacjami.

Najważniejsze elementy składowe układu

Układ tankowania adblue jest po części zbliżony do klasycznego układu tankowania paliw. Pewne elementy w obu są ze sobą spójne. Przede wszystkim wymagane jest posiadanie zbiornika, w którym możliwe będzie gromadzenie czynnika. Zbiornik o pojemności kilkudziesięciu lub kilkuset litrów będzie tutaj wystarczający i pozwoli na zgromadzenie odpowiedniego zapasu substancji.

Kolejny element to pompy AdBlue, które pozwalają na transmitowanie cieczy ze zbiornika. Pompa jest w stanie przemieścić substancję do pojazdu i dzięki temu sprawdzi się znakomicie. Pompy są w stanie działać z wydajnością kilkudziesięciu litrów na minutę, a zatem przesyłanie cieczy będzie odbywało się sprawnie.

Również węże do AdBlue oraz pistolety są ważnymi elementami układu. Różnią się one od klasycznych przede wszystkim średnicą, która jest odrobinę mniejsza. W zupełności wystarczą jednak do współpracy z pompą i umożliwią bardzo wygodne przesyłanie substancji w całym układzie i jej dostarczanie do pojazdu. Przy wyborze tych elementów kluczowe znaczenie ma ich jakość i połączenia. Wysokiej jakości produkty doskonale sprawdzą się w układzie i uczynią proces tankowania bardzo przyjemnym i wygodnym, a zatem zdecydowanie się na najlepsze rozwiązania będzie prowadziło do świetnych efektów i wymiernych korzyści z takiego działania. Warto tym samym poważnie zastanowić się nad wybraniem najlepszych dla siebie rozwiązań.

Można w układzie zamontować również licznik do AdBlue, który pozwoli mierzyć ilość przesłanej substancji. Dedykowany do tej cieczy licznik doskonale poradzi sobie z jej pomiarem i wykaże się wysoką dokładnością. Cały proces dostarczania substancji do pojazdu będzie o wiele przyjemniejszy i nie będzie wiązał się z jakimikolwiek błędami i nieprawidłowościami.

Warto wyposażyć warsztat w taki układ

Jeżeli zatem prowadzisz warsztat samochodowy to wyposażenie go w system wymiany AdBlue może być bardzo korzystne. Przełoży się na poszerzenie zakresu świadczonych usług i pozwoli na jeszcze lepsze docieranie do potencjalnych klientów. Jest to świetny sposób na zwiększenie przychodów osiąganych przez konkretne przedsiębiorstwo. Inwestycja może zatem w krótkim czasie się zwrócić.