Kredyt samochodowy nie tylko na samochód

Kredyt samochodowy nie tylko na samochód

21 stycznia, 2022 0 przez Redakcja

W wśród wielu przeróżnych ofert sektora finansowego bardzo ciekawą propozycję stanowią kredyty samochodowe. Ich podstawowy walor to niższe oprocentowanie, niż w przypadku pożyczki gotówkowej. Jak sama nazwa wskazuje taki typ zobowiązania umożliwiają sfinansowanie na referencyjnych warunkach samochodu. Niewiele osób jednak wie, że ten typ kredytu umożliwia zakup nie tylko auta.

Jednoślady

Pierwszą z opcji jest możliwość zakupu motorów i motocykli. Za pieniądze z banku w ramach kredytu samochodowego możemy kupić zarówno nowe, jak i używane motocykle, skutery, a nawet quady. W tej grupie znajdują się również maszyny o mniejszej pojemności, takie jak motorowery. Wobec tego na przykład przed zakupem zmechanizowanego prezentu na komunię można rozważyć opcję wcięcia kredytu samochodowego na ten cel, zamiast wyżej oprocentowanej pożyczki gotówkowej. Tym bardziej, że w okresie komunijnym, banki raczą klientów „naciąganymi” promocyjnymi ofertami, które z okazją łączy tylko nazwa.

Spłata innych motozadłużeń

Kolejną alternatywną opcją wykorzystania kredytu na samochód jest spłata zobowiązań podjętych w innym banku na wszelkiego rodzaju cele związane z samochodem, w tym jego zakup, jak również na wszelkiego rodzaju opłaty wstępne, a nawet opłacenie polisy ubezpieczeniowej zakupionego auta. Niektóre banki oferują możliwość zaciągnięcia kredytu w wysokości przekraczającej wartość ruchomości na pokrycie wszelkich opłat związanych z kupnem i rejestracją pojazdu.

A może coś pływającego

Z powyższych przykładów wynika, że na kredyty samochodowe możemy patrzeć nieco szerzej. Nie powinno być niczym dziwnym, że w jego rama możemy kupić np. motorówkę. Jednostki pływające, tak samo jak samochód jest wystarczającym materialnym zabezpieczeniem dla banku. Zamiast kredytu gotówkowego na dowolne cele, możemy skorzystać z tej dedykowanej formy pożyczki. Tak jak w przypadku samochodu, bank w chwili zakupu staje się współwłaścicielem łodzi aż do spłaty ostatniej raty. Wszelkie sprawy związane z nią związane muszą być załatwiane za zgoda współwłaściciela.

Istotą kredytów samochodowych i przedmiotów, które możemy za nie kupić jest to, że owe rzeczy stają się gwarantem banku, zastawem zwiększającym pewność skutecznej egzekucji w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdolnością kredytobiorcy. O kredyt samochodowy możemy starać się w przypadku zakupów wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych, nie tylko tytułowych samochodów.