Jak zacząć działalność w e-biznesie?

Jak zacząć działalność w e-biznesie?

20 marca, 2022 0 przez Redakcja

E-biznes jest formą zarabiania bez wychodzenia z domu. Istnieje wiele sposobów na zarabianie w sieci. Niektóre, przy odrobinie zaangażowania, szczęścia oraz cierpliwości mogą przynieść nam zyski rzędu kilku tysięcy złoty miesięcznie.

Nie możemy oczekiwać ogromnych pieniędzy od razu. Często bywa tak że dochód z pierwszego miesiąca wystarczy jedynie na pokrycie zainwestowanych kosztów.

Nawet tak wielkie witryny jak Facebook, czy Myspace potrzebowały na początku czasu na pozyskanie użytkowników oraz osób odwiedzających stronę. Często (choć nie zawsze, o tym w dalszej części artykułu) o miesięcznych przychodach naszego biznesu decyduje liczba odsłon naszego blogu, strony www. Ważne jest aby nie poddawać się i być bardzo ale to bardzo cierpliwym.

Więc jak zacząć zarabiać?

Mamy ogromny wybór, oto kilka przykładów oraz opisy danej metody zarabiania:

• Pisanie artykułów – możemy spróbować swoich sił pisząc, jeśli nasze teksty będą się podobać wydawcom, ci będą je kupować. Istnieje kilka stron na których można kupować/sprzedawać teksty. Wrzucając codziennie po jednym tekście o długości 3000 znaków i średniej cenie 15 zł za artykuł oraz przy założeniu że uda sprzedać nam się co drugi artykuł, możemy miesięcznie zarobić około 200-250 zł. Nie jest to dużo, aczkolwiek jest to miły dodatek. Jeśli czujemy się naprawdę dobrzy w pisaniu możemy spróbować podpisać kontrakt z jednym z portali dla którego byśmy pisali regularnie.

• Prowadzenie sklepu internetowego – obecnie istnieje wiele sklepów internetowych i bardzo ciężko było by nam się przebić sprzedając ‘oczywiste’ rzeczy na naszej stronie. Musimy zadbać aby nasz sklep internetowy oferował produkty niedostępne lub ciężko dostępne na innych takich serwisach. Do tego musimy liczyć się z kosztami które trzeba zainwestować między innymi w informatyka który stworzy nasz stronę ze sprzedażą.

• Prowadzenie własnego bloga – to bardzo popularny i rozwijający się trend. Jeśli jesteśmy kreatywni, własny blog jest świetnym pomysłem. Pisząc posty na własnym blogu musimy pamiętać że naszym głównym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby stałych odwiedzających naszego bloga. Założyć bloga jest na prawdę łatwo, istnieje wiele poradników dotyczących jego zakładania. Zarabiać na blogu możemy w przeróżny sposób. Jedną z metod zarabiania na stronie na której piszemy własne treści są programy partnerskie, przykładem może być że jeśli weźmiemy w nich udział, umieszczamy na swoim blogu materiały dostarczone przez organizatora. Od każdego zarejestrowanego użytkownika na stronie organizatora programu partnerskiego otrzymujemy prowizje. Zyski z prowadzenia bloga są różne i wahają się od 20 zł miesięcznie do nawet 6 tys. Złoty miesięcznie. Przykładem blogu który zarabia w tysiącach jest blog o modzie Kasi Tusk.

• Giełdy linków, usług polegająca na kupnie/sprzedaży linków, dzięki niej możemy zyskać dodatkowe 50-500 zł miesięcznie. Przy czym liczba odwiedzających naszego bloga nie ma znaczenia. Jest to sporą zaletą dla małych, nowych blogów.

• Prowadzenie własnej strony www – tu już trzeba znać się trochę na tworzeniu stron, ale spokojnie, w sieci jest wiele kursów dla ‘zielonych’ pozwalają one zgłębić tajniki powstawania stron internetowych w dość krótkim czasie. Prowadząc stronę o ciekawej treści oraz posiadając wiele odsłon dziennie, możemy oczekiwać że nie jedna ‘poważna’ firma będzie chciała się reklamować właśnie na naszej stronie. Zyski płynące z reklam mogą być na prawdę spore.

Internet oferuje nam pełen wachlarz dostępnych dla nas metod. W sieci działa zazwyczaj reguła jak w życiu. Im mamy lepszy pomysł, im więcej czasu oraz pracy na to poświęcimy, tym lepsze będą rezultaty. W naszym przypadku zarobione pieniądze. Musimy pamiętać również o tym że na dobre rezultaty często musimy długo poczekać.