Inwestowanie w technologię przyszłości.

Inwestowanie w technologię przyszłości.

7 sierpnia, 2021 0 przez Redakcja

Kiedy mówimy o inwestowaniu, istnieje jeden bardzo ważny aspekt – to metryka wydajności. Przedsiębiorstwa mają rzeczywiste liczby, które możemy wykorzystać do pomiaru ich wydajności, rzeczywiste zapisy ich działalności, które dają nam wgląd w to, ile pieniędzy zarabiają i jak to jest dokładnie, że robią swoje pieniądze. Jest to ważna rzecz do zrobienia, gdy inwestujemy w solidne istniejące firmy. Ale jest jeszcze coś, co możemy zrobić; zamiast mierzyć potencjał, możemy go przewidzieć.

Przyjrzyjmy się ludziom i ich potrzebom.

W końcu sukces w biznesie polega na tym, by albo przewidzieć potrzeby konsumenta, albo zaspokoić je lepiej niż ktokolwiek inny. Dlatego też zrozumienie, co przyszłość technologii posiada, przez co rozumiem zrozumienie, jak dokładnie technologia ma zamiar poprawić nasze życie w ciągu najbliższych 10, 20 lub 50 lat, jest czymś, co potencjalnie może sprawić, że dużo pieniędzy.

Dlatego dziś zagłębimy się w sektory i technologie, które teraz mogą wyglądać jak science fiction, ale wierzę, że naprawdę się urzeczywistnią i zrewolucjonizują sposób, w jaki żyjemy. Jeśli jesteś w stanie to przewidzieć i wyprzedzić krzywą, możesz zarobić dużo pieniędzy.

Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja (AI) to dziedzina informatyki, która kładzie nacisk na tworzenie inteligentnych maszyn, które pracują i reagują jak ludzie. Niektóre z działań, do których przeznaczone są komputery wyposażone w sztuczną inteligencję, to m.in:

  • Rozpoznawanie mowy
  • Uczenie się
  • Planowanie
  • Rozwiązywanie problemów
  • Bez wątpienia AI znajduje się na szczycie listy, gdy mowa o rewolucyjnych technologiach przyszłości.

Chociaż naśladowanie rzeczywistego ludzkiego procesu myślowego jest prawie niemożliwe, istnieje wiele użytecznych i poszukiwanych na rynku sposobów, w jaki maszyny mogą pomóc nam w rozwiązywaniu problemów dzięki sztucznej inteligencji. Wiele firm ciężko pracuje nad rozwojem tej technologii. Google, Apple, Volkswagen, JP Morgan i Philips to tylko kilka z wielu.

Samochody bez kierowcy

Bez wątpienia jedna z najistotniejszych zmian w sposobie prowadzenia biznesu w przyszłości. Samochody bez kierowcy są już rzeczywistością, technologia jest tam. Jestem wielkim fanem tej technologii, nie z powodu miliardów funtów, że będzie nas uratować, ale z powodu milionów istnień ludzkich, to uratuje. Tak, maszyny też mogą popełniać błędy, ale to nic w porównaniu z błędami, jakie ludzie popełniają za kierownicą. Niestety, najczęstszą przyczyną śmierci osób poniżej 30 roku życia są wypadki samochodowe. Technologia już tu jest, największe problemy, z jakimi się borykamy to te etyczne i legislacyjne.

Obsługa klienta

Znasz te wszystkie ogromne indyjskie call center, z których korzystają duże firmy? Przewiduję, że w ciągu najbliższych 10 lat przestaną istnieć. Ci ludzie i tak w większości czytają z podręcznika. Maszyny AI są już wykorzystywane w tym sektorze. Zwłaszcza chatboty, choć może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. AI wkrótce zastąpi większość, jeśli nie wszystkie stanowiska związane z obsługą klienta online.

Finanse

Choć trudno mi się do tego przyznać, maszyny mogą również wkrótce przejąć dużą część stanowisk związanych z finansami. Wystarczająco złożone oprogramowanie może analizować rynki tak dobrze, jak większość menedżerów portfela w dzisiejszych czasach, i to za ułamek ceny. AI jest powszechnie stosowana w ostatnich kilku latach do handlu algorytmicznego. Istnieje nawet aplikacja o nazwie Digit napędzana przez sztuczną inteligencję, która automatycznie pomaga konsumentom zoptymalizować ich wydatki i oszczędności w oparciu o ich osobiste nawyki i cele.

Inżynieria genetyczna

To już naprawdę nie jest science fiction. Inżynieria genetyczna jest rzeczywistością i zmieni bieg historii ludzkości, na lepsze lub gorsze. Wszystko to stało się dzięki rozwojowi CRISPR. W popularnym użyciu “CRISPR” (wymawiane “crisper”) jest skrótem od “CRISPR-Cas9”. CRISPR to wyspecjalizowane odcinki DNA. Białko Cas9 (lub “CRISPR-associated”) jest enzymem, który działa jak para molekularnych nożyczek, zdolnych do cięcia pasm DNA.

Technologia CRISPR jest prostym, ale potężnym narzędziem do edycji genomów. Pozwala naukowcom w prosty sposób zmieniać sekwencje DNA i modyfikować funkcje genów. Jej liczne potencjalne zastosowania obejmują korygowanie wad genetycznych, leczenie i zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób oraz ulepszanie upraw. Jednak jej obietnice budzą również obawy natury etycznej.