Multikredyt.pl – jak wybrać kredyt hipoteczny?

Multikredyt.pl – jak wybrać kredyt hipoteczny?

5 września, 2021 0 przez Redakcja

Marzysz o zakupie własnego mieszkania, ale nie wiesz jak wybrać ofertę kredytu hipotecznego? Kredyt hipoteczny to najpoważniejsze zobowiązanie finansowe, jakie możemy zaciągnąć. Nic więc dziwnego, że starannie się do niego przygotowujemy i nierzadko spędza nam sen z powiek. Nie warto jednak stresować się na zapas. Wystarczy wiedzieć, czego szukać. Zobacz jak wybrać kredyt hipoteczny. 

Jak wybrać kredyt hipoteczny? Określ swoje cele. 

Zanim zaczniesz przeglądać konkretne oferty, określ swoje cele. Czy wiesz, które mieszkanie Cię interesuje? Jaką kwotę kredytu chcesz uzyskać? Ile posiadasz wkładu własnego? Na samym początku musimy zaznaczyć, że w 2021 roku wkład własny plasuje się na poziomie 20 proc. Niektóre banki dają możliwości uzyskania kredytu z 10-procentowym wkładem własnym, jednak nakładają wysoką marżę oraz oprocentowanie. W efekcie oferta jest droga i niekorzystna. Pamiętaj, że im większy wkład własny, tym lepsze warunki kredytu. 

Bardzo istotnym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć, jest także, w jakim czasie chcemy spłacić kredyt. Im niższe raty miesięczne, tym dłuższy okres spłaty. Takie rozwiązanie nie obciąży naszego budżetu domowego i pozwoli na dogodne spłacanie kredytu. Jeżeli zależy nam jednak na szybkiej spłacie, to musimy liczyć się także z wysokimi ratami miesięcznymi. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego?

Wybór najlepszej oferty kredytu hipotecznego jest nie lada wyzwaniem. Potrafi skutecznie spędzić sen z powiek i przyprawić o wiele stresu. Czy jest jakiś sposób na złagodzenie skutków ubocznych? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego. Ekspert z Multikredyt.pl, nie tylko podpowie nam jak wybrać kredyt hipoteczny, ale także przeprowadzi nas przez cały etap. 

Jeżeli jednak zależy nam na samodzielnym wyborze, to swoje poszukiwania możemy zacząć od internetowej porównywarki ofert. Na co zwrócić uwagę? Najważniejszym wyznacznikiem jest wysokość oprocentowania. To od niego będą zależeć raty naszego kredytu. Na oprocentowanie składa się WIBOR oraz marża. WIBOR określa sytuację bankową na rynku, natomiast marża odnosi się do należności, jaką bank pobiera za udzielenie kredytu. 

Bardzo ważnym czynnikiem jest także prowizja. Ta całe szczęście jest jednorazowa i wynosi od 0 do 3 proc. Ostatnim czynnikiem, na jaki musisz zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego, jest ubezpieczenie. Nie każdy bank go wymaga, jednak warto zastanowić się nad tą opcją. Szczególnie jeżeli nie jesteśmy pewni, co do naszej sytuacji pracowniczej.