Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

8 grudnia, 2019 0 przez Redakcja

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Twoja sytuacja finansowa uległa nagłemu pogorszeniu i nie radzisz sobie już tak jak kiedyś ze spłatą comiesięcznych zobowiązań? Z pomocą może przyjść Ci kredyt konsolidacyjny, który może pomóc Ci wyjść z długów i zmniejszyć raty, które musisz spłacać co miesiąc. Zobacz, czym dokładnie jest konsolidacja i w jaki sposób może pomóc Ci wyjść z zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Konsolidacja kredytu polega na połączeniu ze sobą kilku zobowiązań finansowych i stworzeniu jednej raty kredytu, która będzie łatwiejsza do spłaty. Jest to kredyt celowy, który możemy przeznaczyć tylko i wyłącznie na spłatę dotychczasowych zadłużeń. Dzięki konsolidacji zadłużeń możesz zmniejszyć miesięczną ratę kredytu i maksymalnie wydłużyć okres spłaty długu. Daje to możliwość odetchnięcia kredytobiorcy od wysokich rat, które ciężko było mu spłacać. Kredyt konsolidacyjny daje możliwość uporania się z zadłużeniem na lepszych zasadach niż gdybyśmy musieli spłacać kilka kredytów, pożyczek i chwilówek jednocześnie.

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Tak jak wspominaliśmy konsolidacja to kredyt celowy, który możemy przeznaczyć tylko na spłatę innych zobowiązań. Daje ona możliwość połączenia ze sobą kilku różnych produktów bankowych i pozabankowych w jedną przejrzystą ratę, którą należy spłacać raz w miesiącu. Jeśli chcesz, skorzystać z kredytu konsolidacyjnego musisz pójść do banku, w którym zostanie dla Ciebie przygotowana specjalna oferta. Skonsolidować zadłużenia możesz także samodzielnie. W tym celu musisz wziąć jeden kredyt, który pozwoli Ci na spłatę wszystkich długów, rozliczyć się, ze wszystkimi instytucjami, w których zaciągnąłeś pożyczki i kredyty, a następnie spłacać ratę nowego kredytu, który zaciągnąłeś po to, aby rozliczyć się z kilkoma wierzycielami. O wiele wygodniejsze jest jednak skorzystanie z oferty, którą przygotował bank, ponieważ może być ona dla Ciebie korzystniejsza niż samodzielna próba konsolidacji zadłużeń.

Wady i zalety konsolidacji

Tak jak każdy produkt bankowy, tak i konsolidacja ma swoje wady i zalety, które należy znać. Mimo że na pierwszy rzut oka, miesięczna rata kredytu konsolidacyjnego, jest mniejsza niż gdybyśmy musieli spłacać jednocześnie kilka zobowiązań, to w ostatecznym rozliczeniu możemy zapłacić za niego więcej. Dzieje się tak, ponieważ okres spłaty konsolidacji jest wydłużony, przez co raty są mniejsze, ale obarczone większymi odsetkami, które również należy spłacić. Jednak jeśli jest to jedyna możliwość, która pozwoli Ci wyjść z zadłużenia, to warto z niej skorzystać i skonsolidować wszystkie kredyty i pożyczki. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zarządzać pieniędzmi a spłata zadłużeń stanie się łatwiejsza.