Schodołaz towarowy samopoziomujący – 2 główne zalety widziane oczami dostawców ciężkich towarów

Schodołaz towarowy samopoziomujący – 2 główne zalety widziane oczami dostawców ciężkich towarów

2 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Prawo budowlane w Polsce dopuszcza brak wind w budynkach do 4 pięter oraz w zabytkowych kamienicach nawet, gdy kondygnacji jest jeszcze więcej. W związku z tym wielu dostawców przewożących ciężkie towary staje przed koniecznością wniesienia ich po schodach. Z odsieczą przychodzi schodołaz towarowy samopoziomujący. Oto 2 główne zalety tego pomysłowego urządzenia:

  1. Brak konieczności przechylania towaru
  2. Bezpieczeństwo każdej ze stron

Zapoznaj się z artykułem i odkryj, jakie korzyści dla użytkownika niesie ze sobą schodołaz Titan 420.

Schodołaz do automatów Vendingowych

Brak konieczności przechylania towaru

Schodołaz towarowy samopoziomujący zdejmuje z dostawcy obowiązek utrzymywania towaru w pozycji pionowej – urządzenie zrobi to automatycznie! Samoczynne poziomowanie się sprzętu zagwarantuje, że przesyłka dotrze do adresata w jednym kawałku, nie obciążając przy tym kręgosłupa kuriera. Urządzenie to może zatem z powodzeniem służyć do transportu obiektów delikatnych, bądź wypełnionych innymi przedmiotami, których uszkodzenie stanowiłoby duży problem. Schodołaz do automatów Vendingowych pozwala na przeniesienie ich bez ryzyka uszkodzenia zawartości. Ma to również zastosowanie w przypadku sprzętów delikatnych, takich jak kserokopiarki biurowe, charakteryzujące się delikatnym mechanizmem wewnętrznym.

Bezpieczeństwo każdej ze stron

Schodołaz Titan 420 gwarantuje bezpieczeństwo każdej ze stron zaangażowanych w transport towaru. Przede wszystkim dba o zdrowie pracownika, który zajmuje się jego obsługą. Dzięki automatycznemu działaniu nie ma potrzeby, aby używał on siły swoich mięśni do przeniesienia ciężkiego ładunku, zatem żadna część jego ciała nie będzie narażona na uszkodzenia związane z przeciążeniem przy podnoszeniu transportowanych produktów. Zabezpieczony jest także przewożony towar – schodołaz towarowy samopoziomujący zapewni mu odpowiednią pozycję na każdej powierzchni, minimalizując tym samym ryzyko narażenia produktu na uszkodzenia. Ostatnią, lecz równie ważną stroną, o której interesy dba schodołaz Titan 420 jest właściciel budynku, w którym przenoszony jest dostarczany produkt. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom może on być pewny, że urządzenie nie pozostawi śladu na żadnej powierzchni, po której się porusza bez względu na to, czy będą to betonowe schody, czy delikatna posadzka.

Dodatkową zaletą, prezentowaną przez schodołaz towarowy samopoziomujący jest zdalna obsługa, którą umożliwia odłączany joystick. Dzięki tej możliwości obsługujący urządzenie specjalista będzie mógł spojrzeć na sytuację z dystansu i odpowiednio pokierować schodołazem Titan 420 z większej odległości za każdym razem, gdy sytuacja będzie tego wymagała.