Oczy to nasza wizytówka – Jaki kolor włosów pasuje do brązowych i jasnej karnacji

Oczy to nasza wizytówka – Jaki kolor włosów pasuje do brązowych i jasnej karnacji

30 kwietnia, 2020 0 przez Redakcja

Uroda to nie wszystko, trzeba jeszcze umieć ją wyeksponować. Nie każdy to potrafi. Możemy skutecznie pomóc tym, którzy chcą się nauczyć robić dobre wrażenie; zaimponować nie tylko wyglądem, ale i niewątpliwym dobrym gustem i wyczuciem barw. Łączenie i dobieranie kolorów to trudny orzech do zgryzienia nawet dla profesjonalnych fryzjerów i kreatorów mody.

Dobry gust – tego można się nauczyć

Jeśli nie bardzo wiemy jak łączyć kolory, a nasze oczy są nietypowe dla cery jaką mamy, dobrze będzie zasięgnąć porady. Jakie połączenie zapewni natychmiastowe wrażenie? Jaki kolor włosów pasuje do brązowych oczu i jasnej karnacji? Takie połączenie jest oryginalne i nieczęste. W przypadku jasnej karnacji dominują kolory oczu w odcieniach szarych czy niebieskich. Ciemne, brązowe oczy, w zestawieniu z jasną cerą to urocza rzadkość.  Nie dajmy jej zginąć w połączeniu z szarym, zgaszonym kolorem włosów lub odcieniem, przy którym ta oryginalna cecha się zagubi.

Jasne i ciemne – kontrast to atut

Oczy są zwierciadłem duszy, ale to jaki kolor włosów pasuje do brązowych oczu i do jasnej karnacji pomoże wydobyć jej najpiękniejsze tony. Co podkreśli w pełni urodę tak rzadkiego połączenia? Czy skontrastować ciemny odcień oczu, czy też podkreślić go powtórzeniem ciemnego koloru? Ciepłe odcienie miedzi jak i inne przypominające barwy jesieni – będą z pewnością idealne. Nieczęstym sposobem eksponowania oryginalnej urody są połączenia dysonansowe. Dla odważnych proponujemy koloryzacje w zieleni, ostry mahoń  lub pstre połączenia z rozjaśnionymi pasmami tego samego koloru.

Białe i czarne – czy klasyka nas nie zdradzi?

Często unikamy klasyki, starając się podążać w stronę nowych odkryć. Niesłusznie jednak byłoby całkowicie z niej zrezygnować. Oczy niebieskie  ładnie prezentują się z odcieniami blond, ale jaki kolor pasuje do brązowych oczu i jasnej karnacji? Zimne, białe odcienie i ostre, kruczoczarne – nie wydają się w  tym zestawieniu gwarancją największego sukcesu. Wszystko zależy oczywiście od konkretnych odcieni, które w przypadku każdego koloru są języczkiem u wagi. Odpowiednie ich dobranie pozwala łączyć ze sobą pozornie gryzące się kolory.

Rudy, po prostu rudy…

Do jasnej karnacji i brązowych oczu wspaniale pasować będą mocne odcienie rudego, aż po łagodny mosiądz. Pasemka z kontrastową czernią nie są często spotykane i nie ma się czemu dziwić. To drapieżne połączenie może zaszkodzić brązowym oczom połączonym z jasną karnacją. Lepiej sprawdza się dla bardzo jasnego koloru oczu i lekko śniadej cery.

Przede wszystkim światło

Nasze oczy dostrzegają różnice w odcieniach w zależności od padającego światła. Nie wybierajmy koloru włosów w przyciemnionym pomieszczeniu. Najlepsze jest do tego naturalne  oświetlenie. Oczywiście można polecić także ledy imitujące światło słoneczne, które wyeksponują prawidłowo kolor, w jakim jasna cera i brązowe oczy będą się prezentowały najlepiej.