Najważniejsze zalety zatrudniania pracowników z Ukrainy

Najważniejsze zalety zatrudniania pracowników z Ukrainy

5 listopada, 2021 0 przez Redakcja

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy jest na tyle powszechne w naszym kraju, że istnieją całe agencje pracy, które skupiają się tylko na tego typu działaniach. Jest ku temu wiele istotnych przyczyn, które postaramy się Wam przybliżyć w tym materiale.

Jeśli bowiem jakiś przedsiębiorca dotychczas zatrudniał tylko obywateli Polski, może się zastanawiać, skąd wynika ta ogromna popularność, którą cieszą się pracownicy zza naszej wschodniej granicy w ostatnich latach. W takiej sytuacji zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej na ten temat, ponieważ może się okazać, że zatrudnienie osób z Ukrainy będzie dla danej firmy strzałem w dziesiątkę. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z opracowanymi informacjami!

Niższe koszta zatrudnienia – kluczowa zaleta pracowników z Ukrainy

Koszty zatrudnienia pracowników z Polski są stosunkowo wysokie, z uwagi na wszelkiej maści składki, podatki i opłaty, a także rosnące wymagania w zakresie wysokości wynagrodzeń. W przypadku pracowników z Ukrainy koszty są znacznie niższe, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej zgodności z polskim prawem, w tym prawem podatkowym i prawem pracy.

Biorąc pod uwagę, że redukcja kosztów jest jednym z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych sposobów na zwiększenie rentowności przedsiębiorstwa, ciężko się dziwić, że tak wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnianie pracowników Ukrainy.

Szczególnie biorąc pod uwagę, że pracownicy z Ukrainy nie stanowią żadnego kompromisu, jeśli chodzi o jakość i wydajność pracy. Korzystając z pomocy odpowiedniej agencji, można mieć pewność, że zatrudnione osoby będą posiadały odpowiednią wiedzę i kwalifikację (jeśli dane stanowisko pracy będzie tego wymagało), a także motywację i chęci do pracy. W związku z tym będą oni w stanie wykonywać swoje obowiązki nie tylko w pełni poprawnie i zgodnie z przedstawionymi im wymaganiami, ale także w sposób wysoce efektywny.

Wygoda i minimum formalności

Moglibyśmy się obawiać, że zatrudnienie osób pochodzących z innego kraju będzie wiązało się z dużą ilością formalności, których nie zrekompensują dostatecznie niższe koszty zatrudnienia. Rzeczywistość jest jednak inna, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość skorzystania z pomocy wspomnianej już agencji pracy.

Agencje nie tylko wyszukują pracowników i łączą ich z potencjalnymi pracodawcami, ale także udzielają wsparcia w kwestiach formalnych. Dbają o załatwienie wszelkich pozwoleń na pracę i innych dokumentów, które zapewnią pełną legalność zatrudnienia. Pomagają także w organizacji pracy osób zza wschodniej granicy w zakresie logistyki, a więc na przykład ustalenia kwestii transportu i lokum.