Jak wybrać kabinę sypialną?

Jak wybrać kabinę sypialną?

20 lipca, 2021 0 przez Redakcja

Każdy bus i ciężarówka, które przeznaczone są do transportu międzynarodowego wyposażone są kabinę sypialną. Na długich trasach nie zawsze udaje się znaleźć hostel do spania, a wypoczęcie kierowcy jest podstawą bezpieczeństwa. Kabina sypialna mimo swoich małych rozmiarów może być miejscem bardzo praktycznym. Zobacz czym powinna wyróżniać się kabina sypialna. Jak wybrać kabinę sypialną?

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Kabina sypialna musi być dopasowana do modelu samochodu. I nie chodzi tu o kolor, ale o wymiary nadstawki. Odpowiednia rozmiarem kabina sypialna będzie stabilna i bezpieczna. Bardzo ważny jest także materiał, z którego jest wykonana. Wysoka jakość materiałów odpowiada za bezpieczne użytkowanie i trwałość kabiny. W kwestii bezpieczeństwa i dopasowania leży także waga kabiny. Wybierając kabinę sypialną zwróć uwagę na dopuszczalną masę całkowitą pojazdu, która obowiązuje na terenie zarówno kraju, jak i Europy. Szczególnie jeśli jeździsz międzynarodowo. W transporcie międzynarodowy masa całkowita pojazdu nie powinna przekraczać 3,5 tony. 

Funkcjonalność kabiny sypialnej 

Kabina sypialna powinna być funkcjonalna, tylko tak sprawdzi się na długich trasach. Główną funkcją jest oczywiście funkcja spania. Kabina sypialna jest miejscem odpoczynku i regeneracji, dlatego powinna być wygodna. Jeśli jesteś na etapie wyboru kabiny sypialnej warto przetestować wybrane modele. Kabina sypialna powinna być ergonomiczna. Ciężko powiedzieć, czy jest to miejsce tylko spania, czy aż spania, ale warto mieć miejsce na swobodne przekręcenie się na drugi bok. Ergonomiczna kabina sypialna zapewnia komfort i wygodę użytkowania.

Elementem bardzo ważnym dla wypoczynku jest także wyciszenie kabiny. Spanie w trasie bardzo często wiąże się z postojami na dużych parkingach, na których może być głośno. Dlatego wyciszenie w kabinie sypialnej, to obowiązkowy element. Zwróć również uwagę, czy kabina wyposażona jest w niezależne od systemu samochodowego oświetlenie. W kabinie sypialnej przydadzą się także półki i schowki, w których będziesz mógł przechowywać rzeczy osobiste, np. ubrania. Jedną z lepszych ofert na rynku jest kabina sypialna Renault Master, która wyposażona jest we wszystkie wyżej wymienione elementy. 

Wytrzymałość 

Kabina sypialna musi być odporna na wszelkie warunki pogodowe. Dlatego powinna być z jednej strony szczelna na dni deszczowe i mrozy, a z drugiej łatwa do przewietrzenia w dni upalne. Bardzo ważne jest dodatkowe ocieplenie, żeby w zimę dało się spokojnie wyspać i nie zamarznąć.