3 rozwiązania, które odmienią przestrzeń w Twoim biurze

3 rozwiązania, które odmienią przestrzeń w Twoim biurze

20 stycznia, 2021 0 przez Redakcja

Biuro to dla wielu osób miejsce, w którym spędza się przynajmniej 8h dziennie pięć dni w tygodniu. Spędzamy w nim naprawdę sporo czasu, dlatego warto zadbać o to, aby ta przestrzeń była nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Ładnie urządzone biuro może pobudzić naszą kreatywność oraz sprawić, że chętniej będziemy tam pracować. Oto 3 rozwiązania, które warto zastosować w biurze, aby ożywić tę przestrzeń i nadać jej nowego charakteru.

1. Szafy i regały do przechowywania dokumentów

Porządek w miejscu pracy jest bardzo ważny, chociażby po to, aby zaoszczędzić czas na szukaniu określonych rzeczy. Jeśli w Twojej firmie generuje się wiele dokumentów, które trzeba przechowywać, to szafki i regały powinny być nieodłączną częścią tej przestrzeni. Najlepiej będzie, jeśli dokumenty będą przechowywane w zamkniętych szafach lub ewentualnie w segregatorach na regałach, jeśli stale muszą być one pod ręką. Dzięki temu przestrzeń będzie wydawać się czystsza, ponieważ nie będą nas z każdej strony „atakować” stosy niepoukładanych kartek. Odpowiedni sposób przechowywania dokumentów odmieni przestrzeń w Twoim biurze i sprawi, że przestaniesz się irytować podczas szukania konkretnej dokumentacji – będzie ona miała swoje miejsce.

2. Wykładzina biurowa

Wbrew pozorom to, co znajduje się na podłodze w biurze, ma duże znaczenie. Dobrym wyborem będzie wykładzina biurowa, ponieważ poprawia ona wygląd i akustykę pomieszczenia, w którym się znajduje. Dobrze dobrana powierzchnia sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i stylowe. Możesz bowiem wybierać spośród mnóstwa kolorów i wzorów wykładzin. Wykładzina może znaleźć się w strefie relaksu, a także na samym wejściu do obiektu. Wykładziny obiektowe https://www.aqina.eu/pl/blog/wykladziny-biurowe-milliken/ są odporne na ścieranie oraz nie wchłaniają zabrudzeń tak łatwo, jak wykładziny domowe. Warto więc poważnie rozważyć zmianę powierzchni podłogowej, jeśli chcesz nadać nowego charakteru pomieszczeniom biurowym.

3. Kolory na ścianach

W biurach najczęściej spotyka się takie kolory jak biel, beż czy szarość. Nie jest to złe rozwiązanie, ponieważ nie rzucają się one w oczy i nie odciągają uwagi pracowników. Nie oznacza to jednak, że nie możesz trochę zaszaleć z kolorami w aranżacji biurowych pomieszczeń. Jeśli firma zajmuje się pracą kreatywną, to nawet wskazane jest to, aby na ścianie pojawiła się jakaś ciekawa mozaika z kilku barw. Mogą to być np. różne odcienie zieleni lub błękitu. Są to kolory, które mogą pobudzić kreatywność i nie irytują na dłuższą metę.