Kredyt hipoteczny to konieczność

Kredyt hipoteczny to konieczność

8 listopada, 2021 0 przez Redakcja

Bez kredytu nie ma mieszkania

Kredyt hipoteczny nie jest dla wszystkich. Niejedna osoba docenia taki kredyt i chce go uzyskać. Szuka często kredytu rzędu 200-300 tysięcy złotych. Nie jest to wysoki kredyt, ale singlowi trudno jest go dostać, gdy zarabia 2000 złotych netto. Bank nieraz domaga się żyrantów – mogą nimi być krewni lub znajomi. Niewiele osób chce poręczyć kredyty, ponieważ są one kłopotliwe i wymagają spłacania. Niejedna osoba docenia takie podejście i zamierza samodzielnie zgromadzić jakąś sumę na zakup mieszkania lub domu. Można to zrobić szybko i skutecznie, ale warto mieć wkład własny. Czasami wystarczy 10 czy 20 procent takiego wkładu, nieraz jednak bank domaga się większej kwoty, czyli np. 30-40 procent.

Samodzielnie czy z pomocą?

Uzyskanie kredytu to nie jest trudna sprawa, ale wtedy, gdy wesprze nas doradca. Wówczas można dostać kredyt szybko, nawet po miesiącu. Często czeka się dwa-trzy miesiące na taki kredyt i jest to dobre zobowiązanie. Klienci doceniają kredyt i chcą go mieć jak najszybciej – mieszkanie jest do kupienia, ale mus być kredyt. Inaczej ani developer, ani osoba sprzedająca mieszkanie z rynku wtórnego nie zechce rozmawiać. Pieniądze na stół i jest rozmowa. Bez finansowania kredytu nie ma dobrego życia. Na tym trzeba zawsze bazować. Klienci chcą mieszkać w swoim domu i to jest zrozumiałe.

Na jaki czas zaciąga się kredyt?

Kredyt hipoteczny zaciąga się na 10, 20 lub 30 lat. Były też kredyty na 35 czy 40 lat, ale obecnie jest to rzadkość. Kredyt nieraz jest zaciągany, a nie spłacają go spadkobiercy. Lepiej spłacać kredyt i mieć własny dom niż nie mieć sposobu na kupno własnego mieszkania. Jest to jak najbardziej oczywista sprawa. Poza tym im wcześniej bierze się kredyt, tym lepiej – można pobrać kredyt mając 40 lat, ale to dość późno. Lepiej zaciągnąć kredyt w wieku 28-30 lat, wówczas człowiek jest młody, spłaca kredyt i może zorientować się jak sprawy się mają. Kredyt można spłacić wcześniej, takie możliwości istnieją. Jest to naprawdę dobre rozwiązanie, które sprawdza się bajecznie. Klienci doceniają doskonałe rozwiązania, zamierzają z nich korzystać. Kredyt hipoteczny pozwala kupić dom i spokojnie w nim mieszkać. Mieszkanie na kredyt to też dobre rozwiązanie. Jest to kapitał – zostawia się je w spadku dzieciom lub wnukom, można też pod koniec życia skorzystać z odwróconej hipoteki. Takie rozwiązanie sprawdza się naprawdę doskonale. Kredyt to pomoc, wsparcie oraz sposób na spokojne mieszkanie – wynajem drożeje z miesiąca na miesiąc, a kredyt wcale nie jest tak bardzo kosztowny.