Innowacyjne miejsce pracy – uwolnij moc introwertyków!

Innowacyjne miejsce pracy – uwolnij moc introwertyków!

13 sierpnia, 2021 0 przez Redakcja

Większość ludzi jest albo ekstrawertyczna, albo introwertyczna. Niestety dla introwertyków, współczesny świat rozwinął się w taki sposób, aby wspierać i wykorzystywać naturalne atuty ekstrawertyków. Jest to często związane z przejściem od powolnego, rolniczego życia do szybkiej, zurbanizowanej egzystencji, gdzie liczy się pierwsze wrażenie, a bycie usłyszanym w tłumie jest trudne. Ta nierównowaga przyciąga coraz większą uwagę naukowców i liderów biznesu, którzy starają się wyrównać szanse i uwolnić zdolności bardziej introwertycznych jednostek.

Biznes w świecie ekstrawertyków

Pomijając introwertyków i ich preferowane sposoby pracy, firmy nie wykorzystują w pełni potencjału swoich pracowników. Jak twierdzą Briggs & Myers, twórcy powszechnie stosowanego testu osobowości, introwertycy “koncentrują się na swoim wewnętrznym świecie idei i doświadczeń. Kierują swoją energię i uwagę do wewnątrz i otrzymują energię z refleksji nad swoimi myślami, wspomnieniami i uczuciami.” Wbrew powszechnym przekonaniom, introwertycy niekoniecznie są nieśmiali, po prostu potrzebują mniej stymulacji ze strony fizycznego otoczenia. W przeciwieństwie do nich, ekstrawertycy są energetyzowani przez świat zewnętrzny, interakcje z innymi i mają tendencję do bycia wychodzącymi, wokalnymi i głośno myślącymi.

W świecie biur o otwartych przestrzeniach, burz mózgów, firmy muszą rozważyć elastyczne techniki zarządzania, które pozwolą introwertykom prosperować. Na przykład, zapewnienie im czasu w samotności lub w małych grupach i umożliwienie im zagłębienia się w ich wewnętrzny świat. Badania wskazują również, że kluczem do maksymalnego wykorzystania potencjału introwertyków jest zapewnienie jasnej struktury pracy, z określonymi celami.

Uwolnienie chmury

Postęp technologiczny sprawia, że łatwiej niż kiedykolwiek można zapewnić introwertykom lepsze środowisko pracy, nie ograniczając przy tym ekstrawertyków. Chmura obliczeniowa umożliwiła masowy dostęp do różnych platform, tworząc środowisko, w którym ludzie mogą się komunikować, współpracować i wprowadzać innowacje na całym świecie.
Introwertycy uważają te cyfrowe metody pracy za bardziej produktywne, jako wygodniejszy kanał do wyrażania swojej kreatywności. Rzeczywiście, Internet jest coraz częściej uznawany za wyzwoliciela introwertyków.

Ludzie, którzy regularnie wysłuchują swoich sugestii lub perspektyw w 20-osobowej sesji burzy mózgów, niekoniecznie są najbardziej innowacyjni, a nawet prawdopodobnie mają najlepszy pomysł. Są za to prawdopodobnie ekstrawertykami. Platformy cyfrowe pozwalają użytkownikom na indywidualne wprowadzanie innowacji przed zebraniem powstałych pomysłów do współpracy zespołowej, wykorzystując preferencje introwertyków.

Cyfrowe platformy innowacyjne

Szefowie powoli przystosowują się do nowych sposobów wspierania innowacji, aby skuteczniej wykorzystywać zbiorową siłę swoich największych atutów, czyli pracowników. Platformy społecznościowe, takie jak Facebook i Twitter, są powielane w programach B2B, tworząc nowe swobody w miejscu pracy, szczególnie dla introwertyków, którzy często są bardziej zaangażowani poprzez media społecznościowe niż w innych sytuacjach.

Usługi takie jak Yammer zapewniają przestrzeń online dla małych firm, aby zachęcić do komunikacji i tworzenia pomysłów. Dla większych organizacji i przedsiębiorstw dostępne są skalowalne platformy zarządzania innowacjami, które napędzają projekty innowacyjne i zapewniają środowisko, w którym wszyscy pracownicy, a także szersze rzesze ludzi mogą wnieść swój wkład i wyrazić siebie.

Introwertycy mogą się zgłaszać!

Wprowadzając bardziej elastyczne praktyki pracy i wykorzystując nowoczesne technologie, organizacje mogą podnieść innowacyjność i efektywność pracowników na nowy poziom, wykorzystać potężne pomysły niezależnie od typu osobowości i wyrównać szanse w zakresie innowacyjnego myślenia. Co ważniejsze, mogą one stworzyć szczęśliwsze, bardziej angażujące środowisko pracy dla swoich pracowników, z których wielu to introwertycy pracujący w świecie ekstrawertyków.