Jak zlecić wykonanie usługi w Internecie?

Jak zlecić wykonanie usługi w Internecie?

11 listopada, 2022 0 przez Redakcja A

Rynek pracy w dużej mierze przeniósł się obecnie do Internetu. Coraz więcej usług przybiera bowiem formę zdalną. Aby mieć pewność, że zlecenie zostanie wykonane poprawnie i terminowo, pracodawcy coraz częściej nie tylko wystawiają ogłoszenia na e-platformach, ale także zawierają za ich pośrednictwem umowy i dokonują wypłat pracowniczych. Pojawia się wówczas pytanie o zabezpieczenie płatności internetowych. Z pomocą przychodzą specjaliści – twórcy zaufanych portali.

Perspektywa zleceniodawcy i zleceniobiorcy

Zawierając umowy przez Internet, w większości przypadków nie znamy swoich przyszłych pracodawców i pracowników. Dlatego tak ważne jest, aby platformy, z których korzystamy, zweryfikowały tożsamość swoich użytkowników przed ich przystąpieniem do współpracy z innymi klientami. Dobrym wyborem będzie np. Sharelock, ponieważ założenie konta na portalu jest konieczne do pełnego wykorzystywania jego możliwości. Co ciekawe, podwykonawców możemy szukać również w innych miejscach, a Sharelock może nam posłużyć do dalszych etapów współpracy (zaproszenie do zawarcia umowy na e-platformie możemy wysłać w wiadomości e-mail). Za pośrednictwem portalu możemy wygenerować kontrakt, zaakceptować jego warunki i dokonać przelewu środków. Dzięki temu obie strony zyskują wgląd do treści umowy oraz możliwość jej akceptacji. Pracodawca może dodatkowo zweryfikować usługę pod kątem jakości po jej wykonaniu. Cały proces jest udokumentowany na portalu. Bez względu na to, czy od początku do końca przebiega on na jednej platformie, czy usługodawców poszukujemy w różnych miejscach, pamiętajmy o wybieraniu jedynie zaufanych źródeł internetowych i stałym kontakcie z klientem.

Zabezpieczenie płatności krok po kroku

Wiemy już, gdzie szukać pracowników i jak zweryfikować wykonane przez nich czynności. Wciąż pozostaje jednak należyte zabezpieczenie płatności. Rzetelne platformy, takie jak Sharelock, zazwyczaj proponują użytkownikom następujące działania:

  1. Usługobiorca przelewa środki do systemu płatniczego należącego do platformy.
  2. Pieniądze pozostają zabezpieczone w serwisie. Często możliwe jest także zabezpieczenie zaliczki, jeśli strony uwzględnią ją w umowie.
  3. Zapłata trafi do usługodawcy, jeśli po wykonaniu zlecenia usługobiorca potwierdzi, że produkt finalny jest zgodny z warunkami umowy.

Co zyskujemy dzięki zabezpieczeniu płatności i internetowym kontraktom?

Internetowy rynek pracy oraz elektroniczne systemy finansowe posiadają wiele zalet, wśród których można wyróżnić:

  • oszczędność czasu; wykonując cały proces związany z usługą w jednym zaufanym miejscu, nie tracimy dodatkowych godzin na research i weryfikację
  • wielu potencjalnych klientów i usługodawców, poszukujących zleceń w Internecie – dzięki temu, że specjalistów jest wielu, możemy lepiej dopasować ich swoich potrzeb
  • rzetelne zabezpieczenie transakcji od momentu wpłaty naszych środków do chwili, w której wpłyną one na konto zleceniobiorcy
  • większe możliwości zapewnienia płynności finansowej naszej firmie – bez względu na jej wielkość i zapotrzebowanie
  • uzyskiwanie pozytywnych opinii od współpracowników, które w przyszłości przełożą się na kolejne kooperacje.

Z pewnością warto zatem korzystać z możliwości, które oferuje nam rozwój sieci.