Określ rodzaj pompy do smaru, której potrzebujesz – zacznij tutaj!

Określ rodzaj pompy do smaru, której potrzebujesz – zacznij tutaj!

8 marca, 2022 0 przez Redakcja

Wielka jest rodzina pomp do smaru! Jeśli chcesz wiedzieć od czego zacząć poszukiwania tej odpowiedniej do Twoich potrzeb – ten artykuł wyznaczy Ci kierunek.

Elektryczne pompy do smaru

Gdy dostępna jest energia elektryczna do zasilania scentralizowanej smarownicy, dobrym rozwiązaniem może być system elektrycznej pompy do smaru. Solidne i niezawodne pompy do beczki elektryczne współpracują z wtryskiwaczami i rozdzielaczami, dostarczając określoną ilość smaru. Fajne jest również to, że można je zamawiać w różnych konfiguracjach, co pozwala dostosować system do własnych potrzeb w zakresie smarowania.

Pneumatyczne pompy do beczki

Układy pneumatycznych pomp smarujących wymagają sprężonego powietrza do pracy smarownic. Niezależnie od wybranego urządzenia dozującego, system ten jest przeznaczony do precyzyjnego podawania środka smarnego. Wtryskiwacze jako regulowane pompy do smaru są często dostępne w wykonaniu ze stali nierdzewnej lub mosiądzu. Jeśli zdecydujesz się na takie pneumatyczne pompy smaru do beczki – zwróć uwagę na to, czy są przetestowane w terenie – to da Ci pewien wgląd w ich jakość.

Pompy ręczne do smaru

Niezależnie od tego, czy chcesz używać wtryskiwaczy, czy szeregowych progresywnych zaworów rozdzielających, system ręcznej pompy do smaru może zapewnić elastyczność dostarczania środka smarnego, kiedy tylko chcesz. Jeśli masz wiele złączek smarowych, które chcesz ręcznie nasmarować, wypróbuj łatwość i wygodę systemu zapewnionego przez ręczną pompę smaru do beczki. Pozwala to zwykle na smarowanie za pomocą ręcznej lub akumulatorowej smarownicy.

Hydrauliczne pompy do beczki smarujące

Ten wybór smarownic jest obsługiwany z układu hydraulicznego maszyny głównej i zwykle jest podłączony do linii siłownika hydraulicznego, który jest regularnie obsługiwany na maszynie. Smar jest wciągany do pompy ze zbiornika przez ssanie generowane podczas suwu powrotnego pompy. Takie pompy do smaru wyróżnia zwykle kompaktowa, wytrzymała konstrukcja i minimalna konserwacja.

Pompy do smaru zębate

Pompy zębate są napędzane z wirującego wału maszyny bezpośrednio lub za pomocą przekładni zębatej lub łańcuchowej o odpowiednim przełożeniu. Opcje montażu miski olejowej i uszczelnionej zewnętrznie są dostępne w wersjach standardowych lub odwracalnych.

Pompy mechaniczne

Pompy do smaru mechaniczne są napędzane przez korbowód lub zewnętrzną krzywkę mimośrodową przez smarowaną maszynę. Niewielka ilość smaru jest dostarczana podczas każdego cyklu, dopóki maszyna pracuje. Sprężyna przywraca tłok do położenia do następnego skoku, umożliwiając ponowne napełnienie pompy.