Ekobiznes – jak ekologicznie sprzątać swoją firmę?

Ekobiznes – jak ekologicznie sprzątać swoją firmę?

24 stycznia, 2023 0 przez Redakcja

Troska o środowisko towarzyszy nam w wielu dziedzinach życia. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców zwraca uwagę na wprowadzenie dobrych nawyków do swojej firmy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej biznesów decyduje się na ekologiczne sprzątanie i używanie naturalnych, nieszkodliwych środków czystości. Jak sprzątać swoją firmę, aby zadbać przy tym o otoczenie? Podpowiadamy!

Eko sprzątanie – na co zwrócić uwagę?

Na ekologiczne czyszczenie naszej firmy składa się parę niezbędnych czynników. Jeśli weźmiemy je pod uwagę, nie tylko nasze stanowisko pracy będzie odpowiednio przygotowane, ale również zadbamy o poprawę wydajności samego sprzątania. Na co warto zwrócić uwagę podczas eko sprzątania w naszej firmie?

 • Dobór środków czystości – przy współpracy z dobrą firmą sprzątającą warto postawić na taką, która posługuje się certyfikowanymi, sprawdzonymi środkami czystości. Najlepiej, aby o zaopatrzenie w dobrze dobrane detergenty zadbała profesjonalna hurtownia chemiczna. W jej ofercie można zakupić niezawodne produkty do czyszczenia, o wysokiej jakości. Dzięki temu sprawdzą się przy różnego rodzaju porządkach. W dodatku ich użycie jest bezpieczne dla ludzi i środowiska.
 • Dobre nawyki wśród pracowników – na zachowanie porządku w naszej firmie wpływa również przestrzeganie właściwych zasad przez pracowników. Mimo że dbałość o własne stanowisko pracy jest istotna, warto zwrócić także uwagę na segregację śmieci, czy oszczędzania prądu w biurze. Te proste i niewymagające czynności pozwolą zadbać o środowisko naturalne.
 • Właściwe akcesoria do sprzątania – oprócz profesjonalnych środków czyszczących warto zadbać także o dobrej jakości akcesoria do sprzątania. Użycie odpowiednich artykułów do mycia, wraz z właściwą techniką i dopasowanymi środkami czystości, pozwala zapewnić lepsze i skuteczniejsze efekty. W tym celu warto zainwestować np. w specjalne ściereczki z mikrofibry lub wodooszczędne roboty myjące.

Ekologiczne sprzątanie – jak często sprzątać firmę?

To, jaka będzie częstotliwość sprzątania powierzchni biurowej lub magazynowej, zależy od wielu czynników. Należy przy tym zaznaczyć, że ważne jest zachowanie podstawowych zasad higieny na co dzień m.in. poprzez bieżące porządki, czy odkładanie rzeczy na miejsce. Proste, codzienne nawyki sprawią, że częste przeprowadzanie generalnych porządków nie będzie aż tak konieczne. Jednak na częstotliwość sprzątania wpływają m.in.:

 • indywidualne oczekiwania i potrzeby klientów,
 • spodziewane efekty,
 • stan techniczny budynku,
 • pora roku,
 • lokalizacja i rodzaj firmy,
 • materiały, którymi wykończono wnętrza,
 • ilość pomieszczeń, pracowników itp.

Dlaczego warto postawić na ekologiczne sprzątanie biur?

Dlaczego warto postawić na ekologiczne sprzątanie biur?

Ekologiczne sposoby utrzymania czystości w firmie mają szereg zalet. Stąd coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wykorzystanie naturalnych środków i technik mycia, aby zadbać o odpowiedni poziom czystości w swoim biurze. Warto pamiętać, że ekosprzątanie wpływa pozytywnie nie tylko na naszą planetę, ale również samopoczucie i komfort pracowników. Jakie jeszcze zalety można wyróżnić? Są to:

 • Zwiększenie bezpieczeństwa – użycie szkodliwych, drażniących środków czystości może być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego lepiej postawić na prosty, naturalny skład produktów czyszczących. Warto wybierać detergenty do sprzątania, które są odpowiednio oznakowane, mają przyznane certyfikaty i są właściwie przetestowane.
 • Troska o środowisko – detergenty o silnych substancjach czyszczących, podobnie jak używanie nieodpowiedniego sprzętu, przyczyniają się do zanieczyszczania i szkodzenia naszej planecie. Dlatego tak istotne jest, aby zadbać o właściwą jakość naszego sprzątania i przeprowadzanie porządków w duchu ekologii.
 • Długotrwałe efekty – właściwe akcesoria do sprzątania, podobnie jak użycie profesjonalnych środków czystości, wpływają pozytywnie na długotrwałe, a przy tym w pełni zadowalające efekty.