Jak przebiega uruchomienie punktu kurierskiego?
7 listopada, 2021Na mapie miast i miasteczek pojawia się coraz więcej punktów, w których można nadać i odebrać paczki. To świetna konkurencja dla paczkomatów oraz alternatywa do tradycyjnych doręczeń kurierskich. Branża rozwija się bardzo dynamicznie, zmieniają się przyzwyczajenia klientów, a większość punktów działa na zasadzie franczyzy, co jest bardzo wygodne i staje się gwarancją sukcesu w kurierskim biznesie. Sam proces uruchomienia tego typu działalności jest zależny od warunków, jakie stawiają brokerzy czy przewoźnicy, ale z zasady są one mało skomplikowane i już po kilkunastu dniach bez zbędnych formalności można rozpocząć działalność.
Jak założyć punkt kurierski?
Punkt kurierski to świetny pomysł na pierwszy biznes. Można w ten sposób również rozwijać prowadzoną działalność i w lokalu handlowym czy usługowym wygospodarować miejsce, w którym klienci będą mogli nadawać i odbierać paczki. Warto także wyposażyć punkt w artykuły niezbędne do pakowania, ponieważ klientom mogą się przydać. Oczywiście przy zawieraniu umowy z franczyzodawcą musimy sprawdzić, jakie warunki trzeba spełnić. Po podpisaniu umów, przygotowaniu miejsca i oznaczeniu go można rozpocząć prowadzenie działalności. Z zasady potrzebować będziemy przestrzeni na paczki, komputera, drukarki i wagi. Warto również pamiętać o tym, że niezwykle ważna jest lokalizacja lokalu oraz to, czy w pobliżu jest parking. Dzięki różnego rodzaju materiałom promocyjnym będziemy mogli w taki sposób oznaczyć punkt, by się wyróżniał. I wówczas można rozpocząć przyjmowanie pierwszych paczek i prowadzenie własnego biznesu. To prosty pomysł, który jest obarczony niskim ryzykiem.
Otwórz punkt kurierski
Ciekawym pomysłem na stały lub dodatkowy dochód jest otwarcie punktu kurierskiego pod szyldem znanego brokera lub przewoźnika. Zazwyczaj zarabiać będziemy na prowizji, a płatność można wykonać w wybrany przez siebie sposób. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na taką działalność i niemalże wszystkie marki oferują franczyzę. Elastyczne warunki, które łatwo można dopasować do swoich potrzeb. Punkty są otwierane więc w kioskach, sklepach, lokalach usługowych zarówno w wielkich miastach i małych miasteczkach. To oferta, która doskonale trafia w potrzeby klientów i wpisuje się w tryb ich życia. Punkty obok paczkomatów stały się opcją na miarę naszych czasów – paczki można nadawać i odbierać w drodze do pracy, na spacerze czy przy okazji zakupów. Co istotne, franczyza daje rozpoznawalność oraz zaufanie klientów – jesteśmy traktowani jak firma kurierska, a tym samym nie musimy wyrabiać własnej marki.