Kredyt na innowacje i nowe technologie

Kredyt na innowacje i nowe technologie

20 lutego, 2019 0 przez Redakcja

Kredyt dla firm przeznaczony jest na sfinansowanie dowolnego celu, powiązanego z prowadzoną działalnością gospodarczą. Może być przyznany na innowacje i nowe technologie lub powiększenie firmy o nowe stanowiska pracy czy powierzchnie lokalowe. Taki kredyt oferuje wiele możliwości finansowania wydatków, bez konieczności samodzielnego zgromadzenia całego kapitału przez przedsiębiorcę. Zazwyczaj kredyty firmowe charakteryzują się atrakcyjnym oprocentowaniem, odpowiednio długim okresem kredytowania, minimum formalności i możliwością wcześniejszej spłaty. Firma ubiegająca się o kredyt musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową, wykazać się terminowym uiszczaniem opłat do ZUS, US, wypłat pracowniczych, odpowiednim stażem istnienia, a czasami również mieć do dyspozycji określonej wysokości wkład własny.

Poniżej przybliżymy, na co dokładnie może zostać przeznaczony kredyt dla firm.

Kredyt na innowacje i nowe technologie

Kredyt na innowacje i nowe technologie to sposób wsparcia finansowego, który ma umożliwić wzrost postępowości, nowoczesności i konkurencyjności przedsiębiorstwa. Jest skierowany do przedsiębiorstw mikro, małych i średnich. Pomaga wdrożyć nowe technologie w firmie, pozwalające wyeliminować wcześniejsze niedociągnięcia, zwiększyć wydajność pracy oraz często obniżyć koszty produkcji czy świadczenia usług. Środki finansowe można przeznaczyć na zakup lub wytworzenie środków trwałych, kupno licencji, patentu lub innych wartości niematerialnych i prawnych. Często kredyt na innowacje technologiczne można uzyskać w ramach dotacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kredyt na powiększenie firmy

Wśród kredytów na powiększenie firmy, możemy wyróżnić kredyty na stworzenie nowych stanowisk pracy czy powiększenie posiadanej powierzchni lokalowej. Środki finansowe na zorganizowanie nowego miejsca pracy pozwalają zwiększyć strukturę zatrudnienia w firmie o nowych pracowników, poprzez wyposażenie lub doposażenie nowo powstającego stanowiska, zakup środków trwałych, maszyn i innych produktów niezbędnych dla zachowania ergonomii i zasad BHP pracownika. Atrakcyjne kredyty na nowe stanowisko pracy często można uzyskać w lokalnym Urzędzie Pracy. Drugi z dostępnych kredytów, przeznaczony jest na zwiększenie posiadanej powierzchni lokalowej. Zakup lokalu to jedna z droższych inwestycji w firmie. Powiększenie posiadanego zaplecza pozwala na lepszy rozwój firmy, oferując możliwość wyposażenia firmy w dodatkowe maszyny, niezbędne akcesoria czy miejsca dla pracowników.

Niezaprzeczalną zaletą kredytów firmowych jest fakt, iż z opłaty powiązane z kredytem, takie jak amortyzacja, koszty prowizji czy odsetek, z powodzeniem można uznać za koszty uzyskania przychodu, pozwalając w ten sposób obniżyć podatek dochodowy. Kredyt dla firm to doskonały sposób, aby wesprzeć dynamiczny rozwój firmy, zwiększyć jej konkurencyjność rynkową i pozwolić jej rozwinąć skrzydła.